Budownictwo drewniane. Domy z bali, altany.

Wnętrza w domach z bali często kojarzą się z jednym stylem potocznie zwanym góralskim. Styl ten choć jest uroczy nie każdemu pasuje do koncepcji własnego domu i nie ma w tym nic złego. Każdy ma dostęp do niezliczonej ilości czasopism wnętrzarskich i po wielu przemyśleniach sam kreuje estetyczny klimat swojego domu. Co ciekawe domy z bali doskonale się sprawdzają w różnych eksperymentach dotyczących wystroju wnętrza. Drewniane elementy wnętrza są wspaniałym dodatkiem do koncepcji nowoczesnych i retro. Takie właśnie są domy z drewna.

W technologii budowania drewnianych domów wykorzystuje się różnego rodzaju środki zabezpieczające przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych. Domy z bali wymagają szczególnej uwagi. Najlepsze z tych środków dobrze zabezpieczają drewno i jednocześnie nie maja negatywnego działania na zdrowie mieszkańców. Stosowanie dobrych preparatów do drewna jest gwarancją trwałości i wytrzymałości takich domów na wiele lat. Domy z bali będą stały latami. Domy z drewna wracaja do łask: to moda, wygoda i zdrowie dla rodziny.

Domy z drewna niezmiennie utrzymują się w Polsce na falach mody i współczesnych trendów. Połączenie tradycji i nowoczesności, które cechuje budownictwo drewniane tj. domy drewniane stało się interesującą propozycją dla wielu ludzi poszukujących odpowiedzi na pytanie: Jaki ma wyglądać mój dom? Dowodem na to jest miedzy innymi duża aktywność na forach internetowych dotyczących tej tematyki, ilość artykułów w prasie, programów telewizyjnych itp. Domy z bali zaczynają interesować nawet gwiazdy filmowe i muzyczne oraz polityków.

Jeżeli chodzi o ceny tp domy z bali często nie przekraczają cen domów murowanych. Nawet jeżeli samo drewno jest troszkę droższe niż inny budulec to jednak przy pracach wykończeniowych sporo zaoszczędzamy. Drewniane wnętrza nie wymagają skomplikowanych zabiegów dekoracyjnych, same w sobie już są ciekawe. Należy również pamiętać, że drewniane domy są o 1/3 tańsze w eksploatacji, w kwestii ogrzewania. Domy z bali to oszczędność i zdrowie.Trwałość i wytrzymałość domów z bali jest ogromna pod warunkiem, że podczas budowy zastosuje się odpowiednie środki. Do tych środków należy odpowiednia impregnacja oraz konsekwentne izolowanie drewna od miejsc, gdzie się zbiera wilgoć np. od fundamentów podwalinę oddzielamy podwójna papą. Domy z drewna sielanka mają najnowsze zabezpieczenia drewna, dzięki czemu domy z bali przetrwają w każdych warunkach atmosferycznych. Domy z drewna mogą stac latami co pokazuje historia.

Branża budowlana coraz częściej uwzględnia dzisiaj kwestię ekologii. Przejawia się to w opracowywaniu zdrowszych dla człowieka komponentów budowlanych. Dominujący wkład w ekologię w dzisiejszym budownictwie ma drewno jako naturalny budulec. Domy z drewna zdają się najlepiej oddawać istotę ekologii ze względu na swoje doceniane przez setki lat właściwości. Domy z balisą zdrowe dla mieszkańców i oszczędne, ponieważ wymagają mniejszych kosztów związanych z ogrzewaniem a zatem emitują mniej dwutlenku węgla do atmosfery.