Do czego wykorzystuje się cegłę klinkierową

Nie każdy zdaje sobie sprawę z zalet, jakie niesie za sobą użytkowanie cegły klinkierowej. Do niedawna nikt nie myślał, że można ją wykorzystać jako materiał budowlany do pokrywania całych elewacji budynków. Jednak czasy się zmieniają a wraz z nimi podejście do różnych spraw, w tym wykorzystania różnorodnych materiałów budowlanych. Cegła klinkierowa do niedawna była wykorzystywana tylko do prac wykończeniowych, na przykład do pokrywania za jej pomocą schodów, wykańczania parapetów przy okonkach.

Gdzie sprawdza się klinkier?

Klinkier doskonale sprawdzał się w ogrodzie, na przykład do wykonywania ozdobnych grillów, studni, czy wykańczania grządek i skalniaków. Okazało się, że po wielu latach cegła klinkierowa nie ulega zniszczeniom. Nawet bez przeprowadzania specjalnych prac pielęgnacyjnych, czy renowacyjnych wygląda niemal jak nowa. To dało do myślenia architektom, którzy zaczęli coraz częściej wykorzystywać ą do pokrywania elewacji budynków. Na początku nieśmiało, cegłę łączono pół na pół z tradycyjnymi tynkami. Później nieco odważono się w tej kwestii, ale w przypadku budynków użyteczności publicznej, banków, siedzib firm.

Bowiem cegła klinkierowa w połączeniu z metalem, aluminium czy szkłem daje świetny estetyczny efekt, budynki wyglądają bardzo nowocześnie i luksusowo. Walory estetyczne cegły klinkierowej wiążą się również z tym, że dzięki nowoczesnym technologiom możemy uzyskać różnorodne jej kolory i dopasować rozmaicie do projektu i pożądanego efektu stylistycznego. W porównaniu ze zwykłym tynkiem, cegła klinkierowa jest niezwykle trwała i solida, a także zdrowa dla mieszkańców budynków oraz środowiska. Oczywiście jest nieco droższa niż tynk, ale jeśli pomyślimy o koszcie konserwacji tynku po kilku latach, to okaże się, że inwestycja w klinkier jest bardziej opłacalna. Dlatego też tak wielu architektów przekonuje się coraz bardziej do wykorzystania cegły klinkierowej w swoich projektach. Jest to rozwiązanie praktyczne i solidne, wiec może też powinniśmy się nad nim zastanowić podczas wykonywania naszego domu.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą: http://mikulska.pl/2,Cegla-klinkierowa-maszynowa/26,Ceg%C5%82a%20po%C5%82%C3%B3wkowa