Do jakich wnętrz pasują meble rattanowe?

Meble rattanowe zdobywają w ostatnich czasach wielką popularność. Niegdyś były wykorzystywane jedynie w ogrodach albo na werandach. Było to związane z dużą odpornością materiału, z którego są wykonane na działanie wody i innych nieprzyjaznych czynników atmosferycznych. Drewno rattanowe jest bardzo trwałe, a dodatkowo zabezpieczone specjalnym impregnatem może służyć na długi czas.

Jakiś czas temu walory estetyczne rattanu zostały docenione przez dekoratorów do wykonywania ciekawych i stylowych aranżacji również we wnętrzach. Rattan doskonale nadaje się do produkcji plecionek i mat, z których wykonywane są krzesła, fotele, stoliki, szczyty łóżek, fronty szaf przesuwanych. Dzięki temu, że materiał pochodzi z kory i wnętrza specjalnej, egzotycznej odmiany palmy, jest on bardzo giętki i łatwo poddaje się obróbce nadającej jej nowe, ciekawe kształty. Naturalny barwnik tkwiący w rattanie jest przyczynkiem do jego własności estetycznych i nadania temu materiałowi tego pięknego, ciemnobrązowego i stylowego koloru.

Ze względu na naturalny materiał i ciepły, ciemny kolor, meble rattanowe doskonale komponując się we wnętrzach, które mają mieć domową, ciepłą atmosferę. Świetnie, zatem sprawdzają się w salonach, gabinetach, przy kominku, ale także w kuchni. Pięknie również wyglądają rattanowe fotele w sypialni czy pokoju naszej córki. Tak naprawdę, z odpowiednimi dodatkami i uzupełnieniem stylizacji o inne elementy, meble te pasują do każdego wnętrza.

Oczywiście rattan ze względu na to, że rośnie w strefie tropikalnej, głownie w Ekwadorze i Indonezji, musi być importowany a przez to jego cena jest dość wysoka. Jednakowoż korzystanie z mebli rattanowych jest bardzo praktyczne i ekologiczne, co wynika z faktu, że jeśli chcemy odzyskać drewno z drzew musimy czekać kilkadziesiąt lat, a palmy rattanowe odrastają zaledwie w kilka lat. Wszystkie powyższe zalety i duża możliwość dopasowania takich mebli do niemal każdego wnętrza sprawia, że rattan jest bardzo popularny i powszechnie stosowany przez dekoratorów wnętrz.

Meble rattanowe dostępne tutaj: http://www.designer.ski/pol_m_Ogrod-206.html. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą.