Meble kuchenne w stylu retro czy raczej nowo

Ostatnimi czasy wzrasta zainteresowanie ciekawymi, stylowymi meblami kuchennymi. Otóż coraz bardziej zaczynamy pasjonować się kuchnią i gotowaniem, zwracając się tym samym ku tradycji i przeszłości naszych babek.

Niewątpliwie duży wpływ na taki trend mają media, które promują liczne programy kulinarne i dekoratorskie, a tym samym sugerują swoim odbiorcą pewne mody i zachowania. Nie można jednak odmówić temu trendowi pozytywnego wydźwięku. Zainteresowanie gotowaniem i skupienie się na życiu prywatnym pozwala zbliżyć do siebie członków rodziny i zacieśnić więzi między nimi.

Moda na gotowanie wiąże się ze wspomnianym wyżej zainteresowaniem ciekawym wystrojem wnętrz kuchennych. I tu pojawiają się dwa zasadnicze trendy, albo ultranowoczesne, minimalistyczne kuchnie wyglądające niczym sala operacyjna, albo tradycyjne, rustykalne pomieszczenia nawiązujące do wiejskiego folkloru. Oba trendy mają wielu odbiorców i producentów mebli kuchennych, którzy starają się im sprostać. Trend minimalistyczny stawia w projektowaniu kuchni na meble wykonane ze sztucznych tworzyw, najlepiej z gładkimi, błyszczącymi frontami szafek. Meble kuchenne są jednolite, gładkie, błyszczące, z dodatkami chromu i marmuru na blacie. Dominują chłodne barwy, albo intensywne czerwienie, róż, czy czerń. W takiej kuchni można poczuć się naprawdę luksusowo. Dodatki w kuchniach tego typu ograniczone są do minimum – liczy się prostota wystroju i efekt sterylności. Natomiast drugi trend jest całkowicie odmienny.

Stawia się na przytulność, przepych, bibeloty, ciepło. Dominują tu meble kuchenne wykonane z drewna, w naturalnych kolorach, albo białe. Modne są też meble kuchenne wyglądające na postarzane, wiekowe. Dodatki to kolorowe tkaniny, dawne naczynia, antyki, rośliny. Wszystko to by stworzyć wiejską, rodzinną atmosferę miejsca, w którym chętnie będzie się spędzało czas podczas pieczenia ciast, czy wspólnego picia herbaty. Oba trendy są bardzo interesujące i pokazują zupełnie inne podejście do zagadnienia. Tym co je łączy jest fakt, że coraz większą uwagę przywiązuj się do wyglądu mebli kuchennych oraz w ogóle wystroju kuchni.