Odkryj niezwykłą Albanię

Albania to niezwykły kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, który nadal nie został w pełni odkryty przez turystów. Dziwnym trafem stało się, że mimo niezaprzeczalnych uroków natury i Kultury, Albania dotychczas była ignorowana jako potencjalne miejsce wakacyjnego wypoczynku. Nie wiadomo właściwie dlaczego, gdyż przewyższa atrakcjami i zaletami niejeden śródziemnomorski kurort. Jest to kraj położony nad dwoma morzami, mimo małych rozmiarów i niewielkiej ilości mieszkańców.

Zachodnią granicę państwa stanowi bowiem Adriatyk, a południowo-zachodnią Morze Jońskie. W Albanii w obrębie kilkunastu kilometrów możemy znaleźć wszystkie dobra natury skumulowane w jednym miejscu. Są tu piękne góry, doliny, jeziora i wspomniane morza z błękitną, ciepłą wodą. Poza tym jest to kraj położony w takiej strefie klimatycznej, że przez 300 dni w roku na niebie świeci słońce a temperatury są wysokie, jak na śródziemnomorski kraj przystało. Albania graniczy z Grecją, Macedonią, Kosowem i Czarnogórą. Jak widać położenie nie jest zbytnio egzotyczne, dlatego Polscy turyści bez problemu mogą się tu dostać nie tylko samolotem, ale także autokarem, czy własnym samochodem. Albania stwarza idealne warunku do wypoczynku.

Mimo, że kraj sam w sobie nie jest zbytnio zamożny, to pod względem turystyki ma swym gościom wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu kilka świetnych kurortów, które pełne są hoteli i pensjonatów świadczących usługi na najwyższym poziomie. Plaże są piękne, a może bardzo ciepłe i czyste, co sprzyja nurkowaniu i uprawianiu różnych sportów wodnych. Kiedy wyjdziemy z hotelu, czy opuścimy plaże, zapewne zechcemy poznać miasta i kulturę Albanii. Ludzi są tu bardzo otwarci i przyjaźni, ale nie nachalni, jak na przykład w krajach muzułmańskich. Na pewno zasmakują nam bałkańska kuchnia albańska, ich wina i desery. Miłośnicy zwiedzania mogą liczyć na starożytne atrakcje, które zachwycą swym pięknem. Albania to niezwykły kraj, który koniecznie należy poznać i odwiedzić podczas wakacyjnego wypoczynku.