Pyszniejsza strona Krakowa.

Jeśli Kraków kojarzył nam się do tej pory tylko z zabytkami, muzeami i sztukę to pora poszerzyć swoje horyzonty i zwrócić uwagę na dobre jedzenie, które jest kolejną wielką zaletą tego magicznego miasta. Na każdym kroku w centrum Krakowa, a nawet w jego oddaleniu, znajdują się dziesiątki wspaniałych restauracji serwujących naprawdę dobre jedzenie pochodzące z każdego zakątka świata.

Ze względu na ogromną ilość turystów przelewających się każdego roku przez ulice Krakowa, w mieście rozwinęła się duża konkurencja w branży kulinarnej. Każdy chce przyciągnąć jak największą ilość klientów i zachęcić ich do odwiedzenia lokalu. W związku z tym na każdym kroku jesteśmy zasypywani różnego rodzaju materiałami promocyjnymi. Szyldy, ulotki, bilbordy, hostessy, degustacje, radio, gazety. Każdy na swój sposób próbuje przyciągnąć klientów.

Ale oczywiście można powiedzieć, że dobre jedzenie zawsze samo się obroni i stanowi najskuteczniejszą formę promocji. A pod tym względem Kraków może konkurować z innymi miastami świata o laur świetności. Tutejsze restauracje mają się bowiem czym poszczycić. Oczywiście ze względów turystycznych, największą popularnością cieszy się tradycyjna kuchnia polska. Jednak sztuką jest przygotować tradycyjne potrawy, tak aby można było w nich wyczuć powiew świeżości, pasji kulinarnej i nowoczesności. Krakowskim kucharzom znakomicie się to udaje.

Znana restauracja Pod Baranem oferuje klasyczne potrawy i wyszukany smak od wielu lat w centrum Krakowa. Prócz kuchni polskiej, w mieście możemy znaleźć wiele restauracji serwujących dania z każdego zakątka świata. Odbędziemy kulinarna podróż przez Chiny, Gruzję, Włochy, Grecję, Indie, Izrael, Ukrainę, Chorwację i wiele innych krajów. W Krakowie gotują kucharze z całego świata, dlatego możemy liczyć na najlepszą jakość jedzenia przygotowanego zgodnie z oryginałem przez rodzimych kucharzy. Warto również wspomnieć, że w Krakowie znajdziemy zarówno restauracje ekskluzywne i eleganckiej, jak i takie, które proponują bardzo dobre jedzenie w przystępnych i rozsądnych cenach.

Drogi turysto – Odkryj Kraków na nowo, poznaj jego pyszną, kulinarną stronę