Budowa domu – od zacząć i dlaczego warto zajrzeć do tartaku?

Dzisiaj na budowanie nowego domu decyduje się coraz większa liczba osób. Budujemy domy drewniane, murowane, modułowe. Jednak najpierw zanim rozpoczniemy jakąkolwiek budowę, nasz budynek musi wpierw powstać na papierze przy współudziale dobrego projektanta.

PROJEKT DOMU

Przy założeniu, że mamy już gdzie postawić nasz przyszły dom, możemy wybrać projekt gotowy lub przekazać wszystkie swoje sugestie wynajętemu projektantowi. Odpowiedni projekt domu to nie tylko jego wygląd i kształt to także uwzględnienie wszelkich instalacji domowych jak również możliwość stworzenia domu ekologicznego i oszczędnego w późniejszej eksploatacji.

CZY BĘDZIEMY POTRZEBOWAĆ DREWNA?

Każdy dom składa się z elementów drewnianych. Zatem zawsze tartak będzie miejscem wartym odwiedzenia i wizyta w tartaku zawsze może okazać się bardzo przydatna. Drewna będziemy na pewno potrzebować przy budowie dachu. To na jego budowę potrzeba najwięcej krawędziaków. Odwiedzając tartak możemy też sprawdzić jak robiona jest więźba dachowa i jakie krawędziaki będą nam na dach najbardziej przydatne.

JAK BUDOWAĆ DOM?

Decydując się na budowę domu, najlepiej jest pozostać inwestorem. My sami nie wiemy jak się buduje dom i co jest do jego budowy najbardziej potrzebne. Najlepiej więc jest znaleźć bardzo dobrą firmę budowlaną, która doskonale buduje i trzyma się wszelkich terminów budowy. Solidna firma nie tylko wybuduje nam, założy wszystkie potrzebne instalacje ale także zachowa porządek na budowie. Dzięki temu, po wybudowaniu domu nie będziemy musieli zbyt wiele sprzątać by zagospodarować sobie całą swoją posesję.

MOŻE ZDECYDOWAĆ SIĘ NA DOM MODUŁOWY?

Dom modułowy to dom z gotowych już elementów, taki dom buduje się bardzo szybko a plac budowy nigdy nie jest zbytnio zagracony. Taki dom jest także domem całorocznym, występuje w odpowiednich projektach, ma wszelkiego rodzaju instalacje ale jest domem bardzo oszczędnym. Dom modułowy może być domem drewnianym lub betonowym, ta propozycja to mniej zachodu i więcej zaoszczędzonego czasu.

TARTAK WE WROCŁAWIU | U GRZEGORZA

Jeden komentarz

  1. Krzysztof
    11 lipca 2018

    Dla mnie poza dobrym tartakiem najważniejsza jest firma z materiałami budowlanymi, dodam, że to nie jest mój pierwszy dom który buduje, i szlag mnie trafia jak jedne materiały mam tutaj, a drugie muszę montowac skądś indziej. Ogólnie buduje domy na terenie dolnego śląska ale też czasami poza.

    Poza dobrą firmą budowlaną, tak jak jest napisane w artykule, warto też przysiąść do projektu i czasami warto zainwestować więcej pieniędzy w projekt niż później co chwile zmieniać i się denerwować

Komentarze nie są dowolone, jednak trackbacki i pingbacki są dozwolone we wpisie: