Projekt gotowy

Budownictwo kojarzy się z mieszkaniami. Mieszkania to bloki mieszkalne, które w ostatnich latach ubiegłego wieku przybierały postać molochów, z długimi korytarzami, na których było po kilkadziesiąt mieszkań na 1 piętrze. Bardzo duża ilość mieszkań powodowała anonimowość mieszkańców. Ludzie wracali do tych domów jak do sypialni, mijali się w windzie.

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe dzisiaj, to najczęściej powiększone kopie domów jednorodzinnych, eleganckie 2,4 kondygnacyjne. Budownictwo jednorodzinne jest dla wielu młodych ludzi jedyną szansą na własne mieszkanie, bez wieloletnich kredytów (działka od dziadków i pomoc rodziny). Indywidualna inwestycja w budowę domu jednorodzinnego wiąże się nie tylko z finansami ale również z wiedzą ogólnobudowlaną. Dobry kierownik budowy, sprawna ekipa oraz korzystanie z wiedzy zawartej w poradniku budowlanym to podstawa dobrej inwestycji. Bardzo duże znaczenie ma wybór działki budowlanej, na której chcemy zbudować nasz dom. Wybór projektu i możliwość jego adaptacji do ukształtowania terenu na działce to zadanie dla projektanta. To wykonawca często pomaga nam zdecydować jaki sklep czy hurtownię wybrać do zakupu materiałów budowlanych.

Po wybraniu wykonawcy, ustaleniu rodzaju materiałów musimy zabezpieczyć plac budowy. Od początku budowy do wykopania fundamentów i podstawowych prac ziemnych potrzebujemy ciężkiego sprzętu. Oferta materiałów budowlanych na rynku, daje możliwości budowy domu z drewna, z bali, z cegły, pustaków, Ytongu itp. Przeprowadzasz się do nowego mieszkania w bloku, bywasz na placu budowy swojego domu, prowadzisz prace wykończeniowe – znasz się na „budownictwie”.

Zainteresowanie czytaniem poradników budowlanych, skłania do do dokształcania się w tym kierunku, lub inspiruje nawet budowy następnego domu.