Księgowy dla firmy remontowej

Nikt z Nas nie lubi siedzieć nad zeznaniami podatkowymi, czy nad wypełnianiem formularzy do ZUS-u. W takim wypadku zaczynamy się zastanawiać, jak by tu sobie uprościć życie. Najlepszą odpowiedzią jest zatrudnienie kogoś kompetentnego do pomocy. Kogo jednak wybrać: księgową, czy biuro rachunkowe? Jest to bardzo trudne pytanie na które postaram się odpowiedzieć.

Wszystko zależy od tego, kim jesteśmy?

Może to pytanie wydawać się bez sensu, ale jest ono potrzebne. Jeśli zajmujemy się załatwianiem własnych „papierów” i robimy to tylko raz na jakiś czas, to bez najmniejszych wątpliwości powinniśmy dzwonić do księgowej. Kobieta (lub mężczyzna) załatwi za nas potrzebne zeznania, podsumowania i formularze wtedy, kiedy będziemy potrzebować i tym samym wyniesie nas to bardzo tanio w porównaniu do biura rachunkowego. Z kolei gdy prowadzimy działalność gospodarczą, mamy firmę remontową lub zatrudniamy sporą grupę osób powinniśmy wybrać biuro rachunkowe.

Czemu?

Odpowiedź jest prosta: biura takie są nowoczesnymi skomputeryzowanymi firmami i w sposób profesjonalny prowadzą księgowość swoich klientów na krętych ścieżkach formularzy i zeznań. Nie będziemy się tez wtedy martwić, czy zdąży ono na czas. Inaczej byłoby w przypadku pojedynczej księgowej, która mogłaby mieć tyle do zrobienia, że takie sytuacje mogłyby się zdarzać i to nawet bardzo często.