Meble – połączenie funkcjonalności i sztuki

Każdy z nas ma w domu meble. Nie zawsze przywiązujemy do nich jakąkolwiek wagę. Ale przecież meble – połączenie funkcjonalności i sztuki, są to jedne z ważniejszych przedmiotów w naszym domu. Nie dość, że spełniają swoje zadanie poprzez ułatwianie nam życia oraz poprawiając komfort ich użytkowania to w dodatku są same w sobie sztuką.

Oczywiście istnieją specjalne targi mebli, na których są prezentowane największe światowe trendy, które obowiązują. Nie brakuje także sztuki impresjonistycznej, która jest sztuką odważną i czasami meble nie przypominają tego do czego naprawdę służą. Ale gdyby nie to, to w jaki sposób wyglądałby nasz świat. Wszystko w jednej tonacji, jednakowe. A tak możemy zobaczyć jak ludzie inni niż my, artyści, postrzegają świat. Jest to sztuka użytkowa i jest coraz częściej wykorzystywana nie tylko na pokazach ale również u nas w domach.

Meble – połączenie funkcjonalności i sztuki, są bardzo dobrym przykładem do tego jak ze zwykłych przedmiotów zrobić coś naprawdę pięknego, co może się podobać ludziom, gdyż niektórzy lubią w ten sposób ożywiać swoje otoczenie, lubią kiedy w ich życiu dzieje się coś innego niż opanowana do perfekcji etykieta panująca we wszystkim i na każdym kroku. Restauracje tez chętnie korzystają z takich rozwiązań, gdyż sztuka przyciąga klientów, a im bardziej zaskakujący i inny wygląd tym szybciej klient wróci do lokalu. Mając do wyboru piękne meble Kraków i zwykłe, standardowe meble, na pewno większość z nas, o ile nie jesteśmy konserwatystami, będzie bardziej skłaniała się ku zakupowi tych oryginalnych i jakże pięknych mebli do swojego mieszkania.

A nóż za parę lat, artysta którego meble kupiliśmy stanie się sławny, wtedy będziemy mogli powiedzieć, że mamy w domu prawdziwą sztukę.