Na czym polega budownictwo modułowe?

Budownictwo poszukując nowych i ciekawych rozwiązań, które przy tym pomogą zbudować dom szybko i sprawnie, wpadło na pomysł budowania modułowego. Ten właśnie sposób budowania jest ekonomiczny i nie wymaga ogromu nakładu pracy. Zatem co to jest budownictwo modułowe i na czym ono polega?

Podstawą jest prefabrykacja

Budownictwo modułowe oparte jest na prefabrykacji, oznacza to, że każdy jeden dom docelowo postawiony jest z gotowych już wcześniej prefabrykatów, wyprodukowanych w osobnym zakładzie produkcyjnym.
Dom z prefabrykatów betonowych czy dom z prefabrykatów drewnianych to dom złożony na działce budowlanej, tak jakby był złożony ze specjalnych klocków.

Części domów to kompletne ściany, dach, ścianki działowe z łazienkami i toaletami, z otworami okiennymi. Budowa domów modułowych jest ogromną przyjemnością i pozostawia czysty plac budowy.

Gdzie buduje się modułowe domy?

Domy z prefabrykatów to jeszcze do końca nie zgłębione zagadnienie. Dzisiaj najczęściej takie domy to hotele, biura, pawilony handlowe czy szpitale. Mało kto ma odwagę postawić mieszkalny dom z prefabrykatów, chociaż niektórzy inwestorzy stawiają w takiej formie swoje domy. Domy modułowe to dzisiaj domy drewniane przeznaczone do zamieszkania latem lub przez okrągły rok.

Jakie są zalety budownictwa modułowego?

Ten rodzaj budownictwa ma wiele zalet i może stać się budownictwem przyszłości. Domy stawiane są bardzo szybko, plac budowy jest czysty, tego rodzaju budownictwo nie wymaga zbyt wielkiego nakładu siły roboczej. Ponadto budowa domu modułowego jest o wiele tańsza niż domu standardowego.

Zawsze można dom rozbudować czy przenieść. Co najważniejsze warunki budowy tego rodzaju domu nie są tak bardzo restrykcyjne jak w przypadku domu standardowego. Szybkie i łatwe przygotowanie gruntu pod dom modułowy to następna zaleta opisanego budownictwa.

Domy z prefabrykatów to domy przyszłości ich projekty są ładne i niezwykle innowacyjne. Bardzo dobrze i przyjemnie mieszka się i pracuje w domach z prefabrykatów.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dziewięć =