Cegła klinkierowa to materiał budowlany w 100% naturalny. Swoją popularność zawdzięcza bogactwu faktur, kolorów i formatów, które dają nam niezliczone możliwości projektowania elewacji oraz wykończenia wnętrz.
Jak chronić cegłę klinkierową?
Pamiętajmy, że klinkier bardzo często wymaga dodatkowej ochrony, ponieważ tak jak większość materiałów elewacyjnych nie jest odporny na zabrudzenia. Impregnacja jest zabiegiem, który zabezpiecza cegłę przed wchłanianiem wilgoci i brudu. Dodatkowo, sprawia, że będzie łatwiej ją utrzymać w czystości. Po czym poznać dobrze dobrany impregnat? Zabezpieczy on elewacje wykonane przed ewentualnym występowaniem wykwitów, a także zabezpieczy przed nieestetycznymi zaciekami.
Jeśli ogrodzenie mieści się przy drodze, gdzie może łatwo ulec zabrudzeniu, koniecznie zadbaj o impregnację cegły. Dzięki temu za pomocą zwykłego zraszacza ogrodowego bez większego trudu uporasz się z zabrudzeniami. O ile będzie to konieczne, ponieważ zazwyczaj cały proces czyszczenia odbywa się pod wpływem opadów deszczu.
Impregnacja cegły maszynowej
Wariant ten cegły klinkierowej cechuje się bardzo małą nasiąkliwością. W związku z tym do impregnacji należy sięgnąć po odpowiednio dobrany preparat. W wielu przypadkach okazuje się, że użytkowanie specyfiku, który nie zawiera rozpuszczalników jest niemożliwe bądź stosunkowo nietrwała w wyniku powierzchniowego działania.
Impregnacja cegły ręcznie formowanej
Cegły ręcznie formowane coraz częściej pełnią funkcję nie tylko materiału elewacyjnego – wykorzystuje się je także w celu nadania niepowtarzalnego charakteru wnętrzom. Można ich użyć w łazienkach, kuchni czy salonie. Warto mieć na uwadze, że stosowanie w pomieszczeniach impregnatów zawierających w składzie rozpuszczalnik może być uciążliwy ze względu na zapach. Ponadto, do takiego użytku cegłę klinkierową musimy zabezpieczyć nie tylko przed wodą.
Zapoznaj się z szeroką ofertą cegieł klinkierowych oraz produktów do impregnacji na: Mikulska Klinkier
Brak możliwości komentowania.