Podgrzewane stadiony czynne cały rok.

Dzięki zastosowaniu instalacji grzewczych opartych na kablach grzewczych i matach, możliwe jest przedłużenie sezonu piłkarskie, co jest korzystne zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Podgrzewanie płyty na boiskach i stadionach to dobrze znane rozwiązanie, które jest już od lat stosowane na świecie i w większych krajach Europy.

W Polsce podobne rozwiązania dopiero zaczynają być wprowadzane, ale wydaje się, że w przyszłości będą coraz częściej stosowane. Jak do tej pory bardzo dobrze przyjęły się systemy elektrycznego ogrzewania płyty boisk na największych polskich stadionach, które brały udział w rozgrywkach Euro 2012. Sukces, które wówczas odniosły, pozwolił na zastosowanie podobnych technologii również na innych dużych i mniejszych boiskach. Ogrzewanie boiska za pomocą systemu kabli grzewczych rozmieszczonych pod murawą nie tylko przedłuża sezon piłkarski, ale również ułatwia grę w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, niskie temperatury, które często pojawiają się w trakcie trwania sezonu.

Poza tym sama murawa może być lepiej utrzymana, gdyż nie jest tak niszczona przez deszcz i śnieg. Kable grzewcze mogą być stosowane pod każdym rodzajem murawy, zarówno trawiastej jak i wykonanej ze sztucznych tworzyw. Należy wówczas indywidualnie dopasować dobór technologii i termoregulatory. Dzięki temu, że stadion, czy boisko będą czynne dłużej, a nawet przez cały rok, obiekt może służyć nie tylko do rozgrywek piłkarskich, ale również do organizacji innych atrakcji komercyjnych. Elektryczne ogrzewanie stadionów jest w pewnym stopniu podobne do ogrzewania podłogowego. Można nim łatwo sterować, zmieniać natężenie i czas ogrzewania, a wszystko to jest w pełni zautomatyzowane. Wszystko jest możliwe, dzięki zastosowaniu specjalnych mikroprocesorów i mierników, które pozwalają nam określić i ustawić parametry instalacji grzewczych. Dzięki temu elektryczne ogrzewanie stadionów za pomocą kabli grzewczych jest bardzo oszczędnym i skutecznym rozwiązaniem.

Jeśli zainteresował Cię temat ogrzewania i chciałbyś zgłębić swoją wiedzę na ten temat, polecamy firmę specjalizującą się w tej dziedzinie: