wózek paletowy

Wózki widłowe są znane prawdopodobnie każdemu. Kojarzymy je z magazynów i miejsc tworzenia, gdzie transportują towar ułożony na paletach. Niektóre, zwłaszcza całkiem dobrze prosperujące spółki kupują nowe widlaki, innym pozostają wózki używane. Spotykamy je w wielu formach i rodzajach. Generalnie można żeby podzielić je na wózki elektryczne, gazowe i spalinowe.

Serwis wózków widłowych jest sprawą dość istotną, a natomiast w bardzo wielu sytuacjach zaniedbywaną. Maszyny tego typu (a najbardziej te eksploatowane na wymagającym podłożu) wymagają specjalnej opieki i regularnej konserwacji – zwłaszcza, jeśli chodzi o wózki widłowe używane. Niestety chłopcy i dziewczęta użytkujące sprzęt nie zawsze przestrzegają odpowiedniej ich konserwacji i oględzin, częściej też nie posiada na to czasu. To duży błąd, który popełniany mści się w postaci większych wydatków – bowiem, części do wózków widłowych nie są rzeczą tanią, na którą można sobie pozwolić często.

Wózek widłowy wymaga odpowiednich uprawnień do prowadzenia – swego typu licencji. Dlatego przeprowadzane są odpowiednie warsztaty tego rodzaju. Kurs wózki widłowe pozwala na odpowiednie przygotowanie i zakupienie kwalifikacji przyszłemu kierowcy. Osobną kategorią – ale wręcz niezbędną do pomocy w hurtowniach jest paleciak. To popularna nazwa urządzenia, które proste w osobistej budowie pomaga edytować miejsce ułożenia palet z ciężkim towarem. Nie trzeba ich rozładowywać – wózek paletowy jest wtedy zbawienny.

Brak możliwości komentowania.