Do czego służą pale prefabrykowane?

Nie wszystkie miejsca, czy nawet miasta zostały wybudowane na dogodnych dla nich warunkach, a faktyczny powód ich powstania był zapewne związany z dobrym miejscem pod względem lokalizacji, ale nie pod względem warunków budowlanych. Takim miastem jest na przykład Sankt Petersburg powstały na wyjątkowo niebezpiecznym placu budowy, usytuowanym na podmokłej, niejednorodnej glebie.

Pale prefabrykowane

Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest tworzenie budowli na fundamentach ustawionych i wzmocnionych przez żelbetowe pale prefabrykowane odpowiednio dostosowane składem, wielkością i wytrzymałością na wszelkie warunki atmosferyczne i naturalne w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa podczas budowy i oczywiście po jej zakończeniu. Dzięki palom prefabrykowanym powstają współczesne metropolie, a wybudowanie wieżowca bez ich udziału w ogóle nie wchodzi w grę.

Zastosowanie pali prefabrykowanych

Pale prefabrykowane wykonywane są w fabrykach na zamówienie i wysyłane są na plac budowy już gotowe do użycia. Montaż takiego pala w miejscu docelowym odbywa się przy pomocy kafarów spalinowych, które przy pomocy ogromnej siły wpychają pal na miejsce zapewniając tym samym odpowiednią stabilność i wypoziomowanie powstającej budowli i jej fundamentów.

Obszary zastosowania pali prefabrykowanych:

  • budowa mieszkań,
  • budowa biurowców,
  • konstrukcje centrów handlowych,
  • suwnice,
  • budowa nasypów kolejowych,
  • fundamentowanie pirsów i nabrzeży,
  • podpory tymczasowe rusztowań,
  • posadowienie elektrowni wiatrowych,
  • posadowienie stacji transformatorowych.

Materiały stosowane do produkcji pali prefabrykowanych to głównie beton zbrojony stalą, żeliwem drewnem oraz różnego rodzaju iniekcjami, rozrywającymi strukturę betonu lub zagęszczającymi tą samą strukturę.

Bez względu na rodzaj wybranych pali firma budowlana musi zastanowić się nad wyborem firmy, produkującej wysokiej jakości elementy ze względu na odpowiedzialność i ryzyko, jakie niesie za sobą wykorzystanie elementów z niewiadomego lub wątpliwego źródła.

Więcej informacji na temat pali prefabrykowanych znajdziesz na stronie: pale-prefabrykowane.pl

Źródło zdjęcia: https://pale-prefabrykowane.pl/case-study/opole-posadowienie-wielorodzinnego-budynku-mieszkalnego-na-palach-prefabrykowanych

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 6 =