Budownictwo drewniane. Domy z bali, altany, domy letniskowe.

Wbrew niektórym obiegowym opiniom domy z bali są ekologiczne. Do ich budowania wykorzystuje się drzewa z lasów specjalnie do tego przeznaczonych. Nie wycięcie takich drzew w porę grozi zachorowaniem i gniciem terenów leśnych. Dobra gospodarka leśna polega na tym, aby w odpowiednim czasie wyciąć drzewa i regularnie sadzić nowe. Dotychczas państwowe zarządzanie lasami w Polsce wydaje się być stabilne i obiecujące. Dzięki takiej polityce domy z bali to przyszłość.

Domy z bali pod względem wystroju wnętrza są bardzo uniwersalne. Można z powodzeniem kreować wnętrza takich domów na styl dawny jak i nowoczesny. Wiele zależy od prywatnych preferencji właścicieli w jakich wnętrzach będą się dobrze czuli i jaki klimat domu im odpowiada. Można urządzać się nowocześnie i klasycznie. Właśnie domy z bali dają takie możliwości. Jedno i drugie ma swoje zalety i wady. Pomieszanie starego i nowego stylu we wnętrzu drewnianego domu też przynosi często ciekawe efekty jednak należy pamiętać, że najważniejsze jest dobre samopoczucie mieszkańców a jest sprawa indywidualna.Nowości techniczne często znajdują zastosowanie w drewnianej technologii budowlanej np. domy z bali czyli nowoczesne impregnaty powstające w wyniku współczesnych badań coraz lepiej zabezpieczają drewno przed działaniem niszczących czynników takich jak: pleśń, sinizna czy robactwo, dlatego budując warto by domy z bali były stosowane nowoczesne preparaty zabezpieczające. Domy z drewna marki Sielanka spełniają wszystkie wymogi.

Moda na domy drewniane zatacza w Polsce coraz większe kręgi. Dzieje się tak miedzy innymi dlatego, że znane osoby z życia publicznego chętnie kupują lub budują domy z bali, często jeszcze w malowniczych okolicach. Drewniany dom stał się synonimem odpoczynku, ciepła i dobrego gustu. W świadomości ludzi takze właśnie są domy z bali. Gazety prześcigają się w artykułach opisujących, gdzie odpoczywają i nabierają sił znani ludzie i okazuje się, że często właśnie w drewnianych domach na łonie przyrody. Często te domy nie przypominają letniskowych a eleganckie rezydencje.Trwałość i wytrzymałość domów z bali jest ogromna pod warunkiem, że podczas budowy zastosuje się odpowiednie środki. Do tych środków należy odpowiednia impregnacja oraz konsekwentne izolowanie drewna od miejsc, gdzie się zbiera wilgoć np. od fundamentów podwalinę oddzielamy podwójna papą. Domy drewniane sielanka mają najnowsze zabezpieczenia drewna, dzięki czemu domy z bali przetrwają w każdych warunkach atmosferycznych. Domy z drewna mogą stac latami co pokazuje historia.

Domy z balii ich ceny wbrew pozorom są często niższe niż domów budowanych inna technologią. W znacznej mierze przyczynia się do tego fakt, że dom z bali w stanie surowym zamkniętym nie wymaga zbyt zaawansowanych prac wykończeniowych. Np. drewniane ściany często są już ozdobą samą w sobie i nie wymagają dodatkowych kosztów związanych z tynkowaniem, ocieplaniem itd. Domy drewniane mają służyć na lata.