Jakich materiałów użyć do budowy podjazdu?

Podjazd z kruszywa stanowi tanią i prostą metodę na aranżację podwórka. Tak wykonany podjazd prezentuje się bardzo efektownie i pasuje niemalże do każdego otoczenia. Zastanawiasz się, jaki rodzaj kruszywa wybrać do budowy podjazdu oraz dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Odpowiedzi na powyższe pytanie znajdziesz w tym artykule.

Dlaczego warto zrobić podjazd z kruszywa?

Podjazd z kruszywa prezentuje się bardzo estetycznie i świetnie wpisuje się w każdą stylizację ogrodu. Doskonale podkreśla on barwę roślin oraz w łagodny sposób odcina ścieżki od trawników i rabatek. Tak wykonany podjazd sprawdzi się zarówno w dużym, pałacowym ogrodzie, jak i przy wiejskiej chatce. Wykonanie podjazdu z kruszywa jest łatwe i stosunkowo tanie, ale przede wszystkim należy pamiętać o tym, że aby podjazd prezentował się estetycznie, trzeba o niego w odpowiedni sposób dbać. Z tak wykonanej ścieżki należy regularnie usuwać wyrastające rośliny oraz uzupełniać ubytki kruszywa.

Jakiego kruszywa użyć do budowy podjazdu?

Odpowiednie kruszywo na podjazd powinno mieć nieregularną strukturę o podobnej wielkości i ostrych krawędziach. Bardzo ważne jest, aby materiał dobrze się zagęszczał i klinował. Kruszywo o takiej strukturze charakteryzuje się dużą trwałością, co w przypadku budowy podjazdu jest niezwykle istotne. Należy zatem unikać wszelkich materiałów o okrągłych, małych drobinkach. Taki rodzaj kruszywa nie nadaje się do budowy podjazdu, ponieważ nie jest spoisty i rozsypuje się na boki, przez co podjazd bardzo szybko się niszczy.

Do budowy podjazdu najczęściej wykorzystuje się tłuczeń o wielkości ok. 31-36 mm. Doskonale sprawdzi się również drobne kamienne kruszywo o uziarnieniu wynoszącym od 0 do 5 mm. Wiele osób do budowy podjazdu stosuje również grys lub kliniec. Jeśli chodzi o grys, najczęściej stosuje się frakcję 2-8 mm lub 16-22 mm, zaś kliniec występuje we frakcjach od 4 do 31 mm.

Oprócz wymienionych wyżej materiałów, do budowy podjazdu doskonale sprawdzą się również kruszywa bazaltowe lub granitowe, a także wapienie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://podolski-kruszywa.pl/kruszywo-na-podjazd/ 

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 6 =