Co zrobić z używanym sprzętem?

Sprzęt w restauracji nigdy nie jest wieczny. Jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać to owszem, będzie nam dobrze służył przez lata. Jednak czasami zdarza się, że zmieniamy profil restauracji, czy kawiarni zwiększając go bądź zmniejszając. Wówczas sprzęt wymieniamy na lepszy, albo kupujemy trochę tańszy i oszczędniejszy w eksploatacji. Ale co zrobić z naszym starym sprzętem, który jest zadbamy i dobrze działa?

Najlepiej jest skorzystać z komisu gastronomicznego. Jest to miejsce skupu i sprzedaży sprzętów gastronomicznych, z których już dłużej nie korzystamy, a które to są w na tyle dobrej formie, że przydadzą się komuś innemu. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla osób pozbywających się starych sprzętów, jak i dla tych którzy postanawiają otworzyć biznes w dziedzinie gastronomii, ale nie stać ich na bardzo profesjonalny, drogi sprzęt.

Należy pamiętać, że do komisów gastronomicznych możemy oddać urządzenia, które mają wszystkie potrzebne atesty i pozwolenia. Nie nastawiajmy się również na to, że otrzymamy za nie cenę równą bądź zbliżoną do ceny zakupu. Mimo wszystko jest to sprzęt używany, a więc korzystaliśmy z niego. Niemniej jednak jest to zawsze jakiś zarobek, który możemy wykorzystać na zakup nowego sprzętu. W komisach gastronomicznych możemy sprzedać i kupić niemal wszystko. Możemy przebierać wśród pieców, poprzez lodówki, chłodziarki, urządzenia do wyparzania naczyń, zmywarki, profesjonalne garnki, noże, zlewy, blaty, meble chromowane, kuchnie gazowe, okapy i wiele wiele innych.

Wystarczy się skontaktować z przedstawicielem komisu gastronomicznego, który do nas przyjedzie i dokona wyceny sprzętu, którego chcemy się pozbyć. To również jest bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż nie musimy się ruszać z naszego lokalu. Takie komisy gastronomiczne działają na terenie całej polski, wiec bez problemu znajdziemy taki, który będzie się znajdował w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Warto skorzystać z usług komisów gastronomicznych, gdyż pozwalają nam odzyskać nieco pieniędzy, które włożyliśmy w zakup drogiego sprzętu.