Gruzińskie fascynacje

Coraz częściej Polacy na wakacyjne wyjazdy wybierają Gruzję – kraj nieco tajemniczy, nieznany, a jednocześnie fascynujący. Na rynku księgarskich pojawiają się przewodniki i książki reportażowe ludzi, którzy odwiedzili Gruzję i rozkochali się w tym kraju do tego stopnia, że uważają go za swój drugi dom. Pod względem politycznym również możemy powiedzieć, że stosunki polsko-gruzińskie są bardzo przyjazne, a prezydenci obu krajów darzą się ogromną sympatią i szacunkiem.

Wszystkie te czynniki wpływają na coraz większe zainteresowanie wyjazdami turystycznymi do Gruzji, zarówno takimi zorganizowanymi na własną rękę, jak i przez biura podróży. Naturalne jest, że nie wszyscy są odważni i chcą się narażać na niespodziewane przygody podczas samodzielnej wycieczki. Niektórzy wolą wyspać się w dobrym hotelu, czy wynajętym apartamencie i pod opieką przewodnika zwiedzać zakątki danego miejsca. Samodzielne zwiedzanie nie wyklucza pobytu w eleganckich hotelach, czy apartamentach do wynajęcia, których w Gruzji jest coraz więcej.

Jednak Gruzja jest krajem, który warto poznawać samodzielnie, by móc poczuć ducha tego narodu i dać się owładnąć fascynującą kulturą z pogranicza Azji i Europy. Pod względem stricte geograficznym Gruzja jest położona w Azji, ale kulturowo mieszają się tu wpływy europejskie, azjatyckie a nawet arabskie. Klimat również jest zróżnicowany, z jednej strony niemal śródziemnomorski z Morzem Czarnym, natomiast z drugiej znacznie surowszy dzięki obecności ośnieżonych szczytów Kaukazu. Takie zróżnicowanie sprawia, że pod względem turystycznym kraj jest niezwykle interesujący.

Możemy podczas zwiedzania przenieść się w różne światy, pozostając w obrębie granic jednego państwa. Gruzja słynie także ze wspaniałego wina i kuchni, która łączy w sobie wszystkie wymienione wyżej wpływy. Pobyt w tym niezwykłym kraju będzie dla nas na pewno niezapomnianą przygodą na całe życie. Gruzja dla każdego ma coś fascynującego do zaoferowania, co sprawi, że zakochamy się w tym kraju bez pamięci.