Głowice ciśnieniowe używane w urządzeniach myjących

Głowice ciśnieniowe używane w urządzeniach myjących to bardzo szeroka grupa produktów, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Tradycyjne głowice wykorzystywane w domowych prysznicach to jedynie część z nich. Głowice mogą różnić się konstrukcją, a także poziomem ciśnienia. Dostępne są modele statyczne, a także obrotowe. Mogą być sterowane manualnie lub co bardzo wygodne również automatycznie.

Głowice ciśnieniowe – zastosowanie w różnych branżach

Głowice ciśnieniowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Zaopatruje się w nie przemysł chemiczny, firmy farmaceutyczne, przemysł spożywczy, motoryzacyjny, transportowy, mleczarski czy browarniczy. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie nie dopuszcza się możliwości wystąpienia zanieczyszczeń krzyżowych. Dobrej jakości głowice muszą spełniać normy dotyczące higieny. Ich producenci są ograniczeni bardzo rygorystycznymi przepisami. Do produkcji tego typu urządzeń wykorzystuje się nierdzewne, wytrzymałe materiały, które gwarantują bardzo długi czas eksploatacji.

Ogromne ciśnienie, które wykorzystują tego typu urządzenia jest bardzo przydatne przy myciu zbiorników o bardzo dużej pojemności. Jedynie głowice o najlepszych parametrach są w stanie dokładnie usunąć znaczne zanieczyszczenia z dużej powierzchni. Automatyzacja głowic sprawia, że ingerencja człowieka przy ich wykorzystywaniu jest bardzo ograniczona. Pozwala to na oszczędność czasu, a także znacznej ilości pieniędzy.

Konstrukcja głowic ciśnieniowych

Bardzo ważnym czynnikiem jest konstrukcja głowic ciśnieniowych. Jest ona uzależniona od rodzaju przemysłu i zastosowania konkretnych urządzeń. Przemyślany projekt ma tu niebagatelne znaczenie. Dobrze skonstruowana głowica pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości wody, a także środków myjących. Rozpyla je ona równomiernie co gwarantuje najwyższej jakości czyszczenie. W ostatnich latach zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele obrotowe, które pozwalają precyzyjne rozpylenie wody. Są one znacznie bardziej wydajne i ekologiczne niż głowice statyczne.

Bogaty asortyment głowic ciśnieniowych znajdziecie w sklepie Rafnar.pl.

Jeden komentarz

  1. Anna
    28 lipca 2017

    W końcu ktoś poruszył ten wątek. Brawo dla autora.
    Pozdrawiam

Komentarze nie są dowolone, jednak trackbacki i pingbacki są dozwolone we wpisie: