Zalety palenia miałem – czy naprawdę warto?

Bardzo dużo osób, podczas zimy zastanawia się jak zaoszczędzić na surowcu, którym będzie się paliło. Jest to sprawa dość dyskusyjna, ponieważ przy ogólnej nagonce na smog, bardzo dużo osób nie wie, czy może palić daną rzeczą. Najczęściej pytania pojawiają się co do miału i w internecie czy też rodzinie można spotkać bardzo dużo różnych opinii. Jedni będą mówili, że nie wolno palić miałem, a inni, że palą nim od kilkudziesięciu lat i nic się nie stało. W takich przypadkach trzeba zdecydować po prostu samemu.

Zalety palenia miałem

1. Cena
Jest to paliwo bardzo tanie, dzięki czemu można odłożyć pieniądze na inne przyjemności. Dla wielu osób cena jest głównym wyznacznikiem tego, czy warto z czegoś korzystać i w tym przypadku jest podobnie, bo jeśli kogoś stać tylko na miał, to nie będzie korzystał z innych paliw.

2. Skład miału
Jeśli porówna się miał do węgla I stopnia to można zauważyć, że nie odbiega on od na przykład orzecha I. Jest to nie lada ciekawostka, gdyż wiele osób uważa, że skład miału jest tragiczny i nie powinno się z niego korzystać.

Wady palenia miałem

1. Mocne pylenie
Miał w stanie suchym niestety, ale bardzo mocno pyli, co prowadzi do zbędnego tracenia go.

2. Kombinacje sprzedawców
Bardzo dużo osób próbuje oszukać swoich klientów i dodają oni do miału różne zakazane środki. Warto kupować paliwo od zaufanego sprzedawcy i mieć pewność, że ma ono dobry skład.

3. Nieprawidłowe spalanie
Bardzo często zdarza się, że po dodaniu jakiś dziwnych substancji do miału, zaczyna się on bardzo dziwnie spalać. Doprowadza to często do ruiny komin, przez co właściciel mieszkania narażony jest na dodatkowe koszty.

Porównanie miału do innych paliw

Jeśli jest to paliwo od sprawdzonego sprzedawcy to nie ma przeciwwskazań do tego żeby nim palić. Warto mieć na uwadze to, że jest to paliwo jednak gorszej jakości, niż najlepszy węgiel. Jednak nie, aż tak złej jak wydaje się wielu osobom. Przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, palenie tym paliwem wcale nie wypada gorzej od innych, a może być przede wszystkim tańsze.

Miał Wrocław

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − siedem =