Czy beton z gruszki jest opłacalny?

Czy beton z gruszki jest opłacalny? To pytanie zadaje sobie, chyba każda osoba planująca budowę własnego, wymarzonego domu. Cena betonu z gruszki może być wyższa niż tego przygotowanego w betoniarce, jednak przy większych inwestycjach, takie rozwiązanie może okazać się bardziej opłacalne. Co zatem wybrać: beton z gruszki czy betoniarki?

  • Beton przygotowywany w betoniarce może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku mniejszego zakresu prac.
  • Należy pamiętać, że przygotowanie betonu w betoniarce wymaga większej ilości czasu. Dodatkowo każda porcja betonu może mieć nieco inne właściwości, co może się przekładać na jakość finalnego efektu.
  • W przypadku większych prac beton z gruszki będzie gwarancją jakości, dzięki jednakowym parametrom.

Jaki beton wybrać?

Wszystko zależy od zakresu prac, do których będzie nam potrzebny beton. Jeśli chcemy jedynie wykonać niewielki taras czy fundamenty pod słupki ogrodzenia, to samodzielne mieszanie betonu w betoniarce będzie dla nas opłacalne. Przy dużych pracach, gdzie potrzebne są znaczne ilości betonu np. zalewanie fundamentów czy stropów, zdecydowanie bardziej opłacalny będzie zakup gotowego betonu z gruszki.

Beton z betoniarki

Samodzielnie wykonując beton cena jego składników jest równie ważna, jak czas potrzebny na jego wykonanie. Prace budowlane przy wykorzystaniu betoniarki to nie tylko dłuższy czas potrzebny na wykonanie zadania, ale również większe zapotrzebowanie na pracowników, co generuje dodatkowe koszty. Dodatkowo, tworząc mieszankę piasku i cementu na budowie, niemalże niemożliwym jest zadbanie o jednolitość każdej z porcji betonu, co przekłada się na jakość gotowego stropu czy posadzki.

Cena betonu w Krakowie

Beton z gruszki

Inaczej wygląda sprawa przy betonie z gruszki. Proces produkcji jest stale kontrolowany zapewniając identyczne parametry, nawet dla porcji z różnej partii produkcji. Dzięki temu mamy pewność, że nasze konstrukcje betonowe będą trwałe i solidne. Szczególnie, gdy producentem betonu jest firma CemBet, której produkcja jest oparta na składnikach stale kontrolowanych przez profesjonalne laboratorium zewnętrzne.

Kupując beton z gruszki cena nie powinna stanowić podstawowego kryterium. Ważna jest również klasa produktu, im wyższa tym beton jest mocniejszy. Betony niższych klas np. B7,5 czy B10 nadadzą się do poziomowania podłogi. Te wyższych klas np. B20 do produkcji elementów konstrukcyjnych typu: stropy, schody, nadproża itp. Przy wyższych budynkach i konieczności dostarczenia betonu na piętra, warto pamiętać o zamówieniu pompy z wysięgnikiem, co znacząco ułatwi i przyśpieszy transport betonu w dowolne miejsce, bez konieczności długotrwałego wożenia go taczkami, czy noszenia w wiadrach.

Cena betonu - Betoniarnia Kraków

Brak możliwości komentowania.