Dom stodoła z prefabrykatów – interesujący trend w budownictwie

Obecnie mamy do czynienia z boomem na budownictwo modułowe. Coraz więcej ludzi rezygnuje z tradycyjnej technologii na rzecz domów prefabrykowanych. Ogromną zaletą tej technologii jest znacznie krótszy czas realizacji projektu. Od przysłowiowego wbicia łopaty do wprowadzenia się wystarczą zaledwie 3 miesiące, co na tle murowania przedstawia się bardzo korzystnie.

Czym są domy prefabrykowane?

Dom z prefabrykatów to nic innego jak pełnoprawny budynek mieszkalny. Od tradycyjnego domu różni się tym, że poszczególne elementy powstają w fabryce i na budowę przyjeżdżają już gotowe ściany, podłogi i sufity. Cały proces budowy samej konstrukcji wynosi 2-3 dni. W Polsce jak grzyby po deszczu powstają firmy, które specjalizują się w takim budownictwie. Coraz więcej ludzi decyduje się na szybszą i nowoczesną technologię.

Zalety domów z fabryki

Budownictwo modułowe najpopularniejsze jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w krajach skandynawskich. W naszym kraju inwestorzy dość ostrożnie podchodzą do tej technologii. Być może z braku podstawowej wiedzy pokutuje w społeczeństwie przekonanie, że jeśli dom nie jest murowany, to jest nietrwały i marnej jakości. Ta opinia jest bardzo krzywdząca, ponieważ domy z prefabrykatów w niczym nie odbiegają od murowanych, a nawet w wielu kwestiach je przewyższają.

Projekty domów z prefabrykatów

Nowoczesne domy z prefabrykatów mogą przybrać nowoczesną formę i pięknie wpisywać się w krajobraz. Bardzo popularnym projektem jest dom-stodoła, charakteryzujący się prostą bryłą, ale kryjący w sobie wiele nowatorskich rozwiązań. Budynek stylizowany na stodołę posiada dwuspadowy dach pozbawiony wykuszów czy lukarn. W takim domu raczej nie ma balkonów. Dzięki prostemu projektowi, stodoła jest domem tanim w budowie. Dzisiaj ceny materiałów drożeją z miesiąca na miesiąc, również stawki firm budowlanych pną się w górę, dlatego tak ważne jest, by jak najbardziej zoptymalizować koszty. Wnętrze domu-stodoły jest nastawione na maksymalną funkcjonalność, bez zbędnych pomieszczeń, które wymagają dodatkowego ogrzewania.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − osiem =