Jak przygotować poddasze do ocieplenia pianką PUR?

Ocieplanie poddasza pianką PUR staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jak przygotować poddasze do ocieplania? Jakie rodzaje pianki istnieją?

Ocieplanie pianką PUR

Izolacje natryskowe dają możliwość zaizolowania domu, od fundamentów, aż po dach. Pianka poliuretanowa (PUR) jest wytwarzana na budowie z użyciem gotowych składników, następnie zostaje nanoszona przy pomocy specjalnego agregatu. Taki proces powinien być wykonany przez specjalistę.

Rodzaje pianek PUR

Pianki PUR dzielimy na dwa rodzaje;

  • pianka otwartokomórkowa – strukturą jest podobna do gąbki, ma dość dobrą izolacyjność termiczną. Dodatkowo, jest paroprzepuszczalna i bardzo lekka.
  • pianka zamkniętokomórkowa – jest zbudowana z mikroskopijnych pęcherzy. Ma wysoką odporność na wodę i nie jest paroprzepuszczalna. Po wyschnięciu staje się sztywna, co wpływa na ryzyko wystąpienia naprężeń.

Ocieplanie poddasza pianką

Ocieplanie pianką PUR jest dobrym pomysłem – elastyczność sprawi, że nie odczepi się od desek i belek przytrzymujących poddasze, Warto w tym przypadku wybrać piankę otwartokomórkową, która jest bardziej
nasiąkliwa. Ocieplanie poddasza najlepiej wykonać przed pracami wykończeniowymi. Pianka przylega najtrwalej, gdy powierzchnia będzie sucha i będzie mieć odpowiednią temperaturę. Do ocieplania można zabrać się po wykonaniu tynków i posadzek.

Przed ocieplaniem poddasza wskazane jest zamocowanie wieszaków do stelażu. Cały stelaż można także wykonać przed natryskiem, jednak to trochę utrudni pracę budowlańca. Nie można także zapomnieć o zabezpieczeniu stolarki okiennej i gotowych tynków. Doskonale sprawdzą się taśmy i folie tynkarskie, które kupimy w każdym sklepie z materiałami budowlanymi.

Ocieplanie pianką PUR staje się coraz bardziej doceniane, co wynika z pożądanych właściwości pianki, dlatego takie rozwiązanie zyskuje wielu zwolenników. Zachowując proste zasady dotyczące ocieplania poddasza, przez długi czas będziemy cieszyć się trwałym wykonaniem. Takie zadanie lepiej jednak zostawić specjaliście, aby wykonał to fachowo i jak najlepiej.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =