Czołówka Petzl – najlepszy sprzęt w atrakcyjnej cenie

Kiedy nocą, w czasie pracy lub podróży chce się oświetlić najbliższą sobie przestrzeń bardzo dobrym rozwiązaniem staje się latarka czołowa firmy Petzl..

Kiedy można je wykorzystać?

Można jej używać wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana ponadprzeciętna ilość światła. Będzie to np. turystyka, oraz różnorodna aktywność sportowa – biegi terenowe, wspinaczka, trekking, a nawet obozy survivalowe. Jest to oświetlenie indywidualne, a więc sprawdzi się także u rowerzystów i grotołazów. Niewykluczone, że przyda się także żeglarzom. Oprócz zastosowań hobbystycznych, czołówka jest niezbędna także pracującym w policji, ratownictwie, straży pożarnej i innych jednostkach specjalnych.

Zalety czołówek Petzl

Chyba największa zaleta tych latarek to fakt, że w trakcie ich używania ma się wolne obie ręce, co na pewno usprawnia wszystkie działania i sprawia, że są one wykonywane bardziej bezpiecznie. Do tego, snop światła jest skierowany dokładnie na to, na co w danym momencie się patrzy: na drogę, mapę, czy na drugiego człowieka. Dzięki temu ma się większą precyzję działania oraz możliwość wykonywania różnych rzeczy nawet po zapadnięciu zmroku. Latarki czołowe mają dużą moc i wydajność, a bardzo niską wagę. Są też małe, stabilne, wodoodporne, wytrzymałe, a przede wszystkim wyjątkowo proste w obsłudze.

Specyfikacja

Czołówka Petzl posiada jak widać wiele zalet, jest funkcjonalna, a przy tym nie ma wygórowane ceny. Wahają się one między 80 a 200 złotymi. Latarka ta posiada stabilizację poboru mocy i możliwość programowania trybów świecenia. Pozwala to użytkownikowi na indywidualne dopasowanie mocy światła do planowanych aktywności. Czołówka ta może mieć od trzech do dziesięciu trybów świecenia (zależy to od modelu). Najwyższe są świetne do nocnego biegania, średnie do trekkingu, najniższe np. do czytania mapy. Latarkę zasila się albo cienkimi bateriami AAA 1.5 V, albo akumulatorami NiMh/Petzl Core. Najbardziej wytrzymałe modele zachowują swoją wydajność nawet w bardzo niskich temperaturach.

Produkty firmy Petzl dostępne są w internetowym sklepie alpinistycznym – RatWork

.

Brak możliwości komentowania.