Zalety domów bliźniaczych

Każdy inwestor, który rozważa wybudowanie domu jednorodzinnego, prędzej czy później zacznie rozważać budowę bliźniaka. Dom bliźniak to ogromna ilość zalet, wobec których nie da się przejść obojętnie. Jakie to zatem są zalety?

Czym jest dom bliźniak?

Czym jednak konkretnie jest taki rodzaj domu? Czym charakteryzują się bliźniaki? Tego typu budynek, to tak naprawdę dwa budynku, które do siebie przylegają, dzieląc ze sobą jedną ze ścian. W zdecydowanej większości są to budynki, które są swoim wzajemnym lustrzanym odbiciem, choć oczywiście zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Tego typu dom jest swego rodzaju połączeniem domu jednorodzinnego, z domem szeregowym, wyciągając z obu tych rodzajów budowli największe zalety. Jakie konkretnie?

Zalety domów bliźniaczych

Zdecydowanie najważniejszą zaletą stawiania bliźniaków jest o wiele niższa cena inwestycji. Co ciekawe, nie tylko samej budowy, lecz również dalszej eksploatacji, która wynika z dzielenia jednej ze ścian, co pozytywnie wpływa np. na późniejsze koszta ogrzewania. Oszczędność z zakresu budowy w tym przypadku płynie z rozłożenia jej kosztu na dwóch inwestorów. Mowa tu jest nie tylko o koszcie samej budowy, lecz również wykonania przyłączy mediów, czy też oczywiście zakupu materiałów budowlanych. Co również bardzo ciekawe, taki typ budowli można wg przepisów postawić na znacznie węższej działce, niż w przypadku domu jednorodzinnego. Nie da się również ukryć tego, że taki typ domu i mieszkanie w nim, znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa, z uwagi na bliską obecność sąsiadów.

Zobacz: Deweloper Albero Invest - domy na Ursynowie / mieszkania na Mokotowie 

Na koniec warto zauważyć, że wybierając taki rodzaj budynku, zamiast zwykłego szeregowca zyskuje się po pierwsze znacznie większą prywatność, a po drugie o wiele większą działkę, na której można urządzić np. ogród. W przypadku budynków szeregowych takiej możliwości po prostu nie ma.

Czy warto wybierać takie domy?

Odpowiedź może być tylko jedna, zdecydowanie tak. Jeśli tylko ma się partnera, który jest w stanie podjąć się budowy z nami bliźniaka, z całą pewnością warto przynajmniej taką możliwość bardzo poważnie rozważyć, ponieważ zalety z niej płynące są często bezcenne.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + pięć =