Jak urządzić mała sypialnię?

Mała sypialnia to ogromne wyzwanie aranżacyjne. Warto pamiętać, że sypialnia nie tylko jest pokojem, w którym odpoczywamy, bardzo często tu przechowujemy swoją garderobę i jednocześnie musimy stworzyć kącik do pracy. Jak zaaranżować wielofunkcyjną sypialnię?

Szafa szyta na miarę

W niewielkiej sypialni liczy się każdy centymetr powierzchni, która trzeba dobrze wykorzystać. Meble na wymiar to szansa na uzyskanie szaf, które w stu procentach będą spełniły nasze wymagania.

Projektując meble na wymiar trzeba pamiętać, że szafa nie może być węższa niż 60 cm. Warto również zadbać o odpowiednią ilość drążków, szuflad oraz koszy.

Wieszając długie ciuchy, takie jak płaszcze, czy sukienki należy umieścić drążki na wysokości 160 cm. Chcąc powiesić koszule potrzebujemy około 85 cm. Meble na zamówienie to również szansa na wygospodarowanie odpowiedniej ilości szuflad, w których będziemy przechowywać bieliznę, szaliki, czapki czy paski i apaszki.

Meble na zamówienie to również możliwość wybrania frontów, które będą idealnie komponowały się z wystrojem sypialni. W niewielkim pokoju sprawdzą się lustra na drzwiach. Dzięki temu optycznie powiększymy sypialnię i jednocześnie zyskamy lustro, które w sypialni jest niezbędne.

Kącik do pracy

Bardzo często w sypialni musimy również wygospodarować kącik, w którym umieścimy biurko. W małych sypialniach sprawdzą się meble na wymiar, które można wkomponować w kąt pokoju, czy wzdłuż ściany z oknem.

Meble na zamówienie powinny być wystarczająco duże, tak by praca przy biurku była przyjemna. Trzeba pamiętać, że na biurku musi być miejsce na komputer oraz drukarkę. Szafki oraz szuflady pozwolą bez większych problemów utrzymać porządek w miejscu pracy.

Wybierając meble na wymiar, warto zadbać o zagospodarowanie ściany. Półki na ścianie to miejsca, gdzie nie tylko możemy ułożyć książki, ale również segregatory z dokumentami.

Mała sypialnia nie jest łatwym miejscem do zaprojektowania. Nie jest to jednak niemożliwe, wystarczy wykorzystać meble na wymiar, by wykorzystać każdy kawałek dostępnej powierzchni. Dobrze zaprojektowane meble będą nie tylko eleganckie, ale i praktyczne.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + szesnaście =