Piasek jako podstawowy materiał budowlany – ceny piasku w Krakowie

Piasek jest materiałem od stuleci wykorzystywanym w budownictwie. Z jego pomocą można wykonać zaprawę murarską lub bardzo dobrej jakości beton. Należy jednak pamiętać, że nie każdy piasek nadaje się do tego celu.

Surowiec, który sprawdzi się w pracach budowlanych musi być dokładnie oczyszczony, a także zawierać w swoim składzie duże ilości krzemionki. Nie wszystkie rodzaje piasku dostępne na rynku spełniają te założenia, nie oznacza to jednak, że są bezużyteczne. Istnieje wiele sposobów ich zastosowania, zwłaszcza, że ich cena jest często bardzo przystępna.

O czym świadczą ceny piasku?

Jeżeli sprawdzamy ceny piasku w Krakowie, z pewnością zauważymy w nich duże rozbieżności. Zależą one od jakości tego surowca. Najwyższe ceny osiąga materiał najwyższej jakości, który stanowi ważny surowiec w budownictwie. Jest on dokładnie oczyszczony i sprawdzi się jako podstawa zapraw murarskich i tynkarskich. Najlepszy i najczystszy piasek wydobywany jest z dna rzek. Tu należy wspomnieć, że w budownictwie nie znajdzie zastosowania materiał pozyskiwany ze słonych zbiorników morskich. Dodatkowo surowiec, który wydobywany jest ze złóż ziemnych często charakteryzuje się gorszą jakością. Jego podstawową wadą są zanieczyszczenia. Można w nim znaleźć między innymi fragmenty korzeni drzew i roślin, torf czy bryłki gliny.

Piasek gorszej jakości nazywany jest również zasypowym. Jest on chętnie kupowany ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. Stosuje się go na przykład do zasypywania fundamentów budynków, wyrównywania terenu, do wypełniania sztucznej trawy na boiskach piłkarskich, a także do zabezpieczania różnego rodzaju instalacji.

Charakterystyczne cechy piasku

Piasek jest materiałem bardzo różnorodnym. Poszczególne cechy mogą determinować zastosowanie tego surowca. Przykładowo kiedy jest on gruby i ostry idealnie nadaje się do stosowania przy zaprawach murarskich. Większe ziarna preferowane są to tworzenia tynków, które kładzione są po zewnętrznej stronie budynku. Piasek drobniejszy sprawdzi się do zapraw wykorzystywanych wewnątrz.

Kraków to prężnie rozwijające się miasto co za tym idzie rozbudowywana jest infrastruktura miejska i nie tylko. Jeśli istnieje zapotrzebowania na piasek, zapoznaj się z ofertą kupna pisaku oferowaną przez firmę Podolski dostępną pod tym linkiem: podolski-kruszywa.pl/kruszywa-budowlane-i-drogowe

Jeden komentarz

Komentarze nie są dowolone, jednak trackbacki i pingbacki są dozwolone we wpisie: